logo Magnesia

Magnis. Mūsų organizmo energija.

KAIP MUMS PADEDA MAGNIS IR KODĖL JO TRŪKSTA?

Magnis. Mūsų organizmo energija.

Magnis yra pagrindinis gyvųjų organizmų energijos gamybos elementas. Be jo Žemėje nebūtų tokio gyvenimo, koks mums yra žinomas.

Jūsų organizme nuolat turėtų būti apie 30 gramų magnio. Tokio kiekio gali pakakti išvengti nuovargio ir streso.

Magnis turi įtakos daugiau nei 300 jūsų organizme vykstančioms fermentinėms reakcijoms. Dėl jo trūkumo gali atsirasti sveikatos sutrikimų.

Pagrindiniai faktai apie magnį

Magnis yra visiems gyviems organizmams būtinas natūralus elementas. Būtent dėl jo medžiagų apykaitos metu atsiranda energija, kuri reikalinga augalų ir gyvūnų gyvybei.

Magnis įeina į augaluose esančių chlorofilo – dažomosios medžiagos sudėtį, kuri padeda išskirti deguonį iš anglies dioksido. Ir dėl šios priežasties magnis vadinamas gyvybės elementu.

  • Magnis, lotyniškai „magnesium“.
  • 1808 metais jį išrado Hamfris Deivis.
  • Magnis priklauso vienam iš 10 pagrindinių Žemės plutoje esančių elementų.
  • Jo yra uolienuose ir jūros vandenyje.
  • Gausus magnio šaltinis yra žalieji augalai.

Magnis buvo naudojamas gydomaisiais tikslais jau Antikinėje Graikijoje Magnesia regione, iš kurio ir kilo lotyniškas pavadinimas. Tačiau apie jo trūkumo pasekmes žmogaus organizmui pirmą kartą įspėjo mokslininkas E. B. Flinkas tik 1956 metais.

O koks yra jūsų magnio kiekis?  Išbandykite mūsų testą!

Norėdami optimizuoti ir analizuoti šios svetainės srautą, mes naudojame slapukus. Mes dalinamės slapukais su mūsų socialinės žiniasklaidos, reklamos ir analitikų partneriais. Partneriai gali sujungti šią informaciją su kita informacija, kurią pateikėte ar gavote naudodamiesi jų paslaugomis. Karlovarské minerální vody, a.s. informacijoje, gautoje naudojant slapukus, nėra jokių asmeninių duomenų. Likdami šiame tinklalapyje jūs sutinkate leisti mums naudoti šią informaciją.